[Turkish] - İktidar: Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası

Written by:
Robert A. Greene
Narrated by:
Burak Pulat

Unabridged Audiobook

Ratings
Book
Narrator
Release Date
April 2024
Duration
23 hours 27 minutes
Summary
New York Times çok satan!
“İktidar. Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası”, iktidar hakkında yazılmış en ahlaksız, en skandal, en alaycı ve en gerçekçi kitaptır. Robert Greene, medeniyetlerin, devletlerin ve liderlerinin binlerce yıllık tarihsel deneyimlerini inceleyip, Çinli general Sun Tzu ve filozof Machiavelli’den Napolyon Bonaparte ve Henry Kissinger’a kadar zamanlarının en önde gelen figürleri tarafından kullanılan ebedi 48 güç yasasını belirledi.
Kitapta yazar size güç kavramını ve özelliklerini tanıtıyor ve onu nasıl elde edeceğiniz ve insanları nasıl ustalıkla yöneteceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunuyor. İlk bakışta “İktidar. Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası” kitabı aldatıcılar için bir kılavuz ve bir sinizm ders kitabı olarak algılanabilir. Ancak gerçekte durum o kadar da açık değil. Greene, iktidar oyunu kaçınılmazsa, beceriksiz amatör olmaktansa sanatçı olmanın daha iyi olduğuna inanıyor.
Bu kitabın yardımıyla şunları öğreneceksiniz:
• Liderlerin eylemlerinin ve yaptıklarının arkasında ne olduğunu nasıl anlarsınız;
• Yalanlara ve manipülasyona nasıl direnirsiniz;
• Duygularınızı yönetmeyi nasıl öğrenirsiniz;
• İnsanların art niyetlerini anlama becerisini nasıl geliştirirsiniz;
• İktidara giden yolu nasıl bulursunuz.
Kitap, gücü elde etmek için yasaların kullanılmasına ilişkin birçok tarihi örnek içermektedir. Güç yasalarını takip etmek ya da etmemek sizin seçiminizdir. Ancak bu yasaların sizin için doğru olmadığını düşünseniz bile, bu kitap başkalarının eylemlerindeki manipülasyon, baştan çıkarma ve sinsi hileleri fark etmenize yardımcı olacaktır.
Robert Greene’in “İktidar. Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası” sesli kitabını dinleyin ve başarılı insanların hangi kurallara göre oynadığını öğrenin!
Original title: The 48 Laws of Power
Production credits: © 1998 Joost Elffers ve Robert Greene. (P) 2024 ABP Yayınevi
1 book added to cart
Subtotal
$14.95
View Cart